Yaşlanma Karşıtı Tedaviler

Yaşlanma Karşıtı Tedaviler

Kelime açılımı “yaşlanma karşıtı” olan antiaging, yaşlanmayı mümkün olduğu kadar yavaşlatmak ve vücudun orantılı, sağlıklı yaşlanmasını sağlamak amacıyla uygulanır.

İlk sırada sağlıklı yaşamak ve doğru beslenmek vardır.

Sağlıklı yaşamak için kliniğimize geldiğinizde tüm kan ve hormon tahlillerinizi yaptırıp öncelikle sorunları saptarız. Eksik olan değerler için gerekli olan ilaçlar(vitamin, mineral, probiyotik v.b.) verilir.

Antiaging de en önemli unsurlardan biride beslenme alışkanlıklarıdır. İleri yaşları beklemeden amaç hep “iyi beslenmek” olursa zaten doğal antiaging gerçekleşmiş olur. Kilo kontrolünü, aktif yaşam devamlı ve düzenli spor takip eder. Doğru beslenmek için doktorumuz size danışmanlık yapar. İntolerans testi yapılıp hangi gıdalara tölerans geliştiğini saptayıp dönmeli olarak bu gıdalar size yasaklanır. Size uygun listeler verilerek sağlıklı beslenmenize ilk adımı atmış olursunuz.

Yaşlanmanın sebeplerini araştırmak ve bunları tedavi etmek ikinci sırada

Yer çekimi, genetik faktörler ve çevremizi saran olumsuz etkenler yaşlanma sürecini hızlandırır. Yaş ilerledikçe kas, yağ ve kemik oranı azalır. Yaşlanma sebepleri bilimsel araştırmalar ile kontrol altına alındığında yaşlanma kontrolü sağlanır. Bu kontrolü ele almak için yapabileceğimiz medical adımlar şunlardır;

Bu işlemleri doktorun belirleyeceği sırayla ve süreçle yaparsanız hem sağlıklı beslenerek içten hem de dıştan yaşınızın en sağlıklısı ve güzeli olursunuz. Kliniğimize geldiğiniz zaman size öncelikle geniş bir sağlık taraması ve danışmanlık hizmeti verilir. Belirlenen protokollerle zaman içerisinde kendinizi hem çok sağlıklı hem de çok güzel hissetceğinize garanti veriyoruz.