Lenf Drenaj (Pressoterapi)

LENF DRENAJ NEDİR?

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımın hızlandırılması yöntemidir. Bu yöntemle  damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve vücut sıkılaştırmada kullanılmaktadır.

Lenf Drenaj, lenf sisteminin aktive edilerek bölgesel yağlanmaya neden olan ödem ve toksinin idrar yolu ile atılmasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda yoğun bir şekilde dolaşım sistemi düzene soktuğu için hücrelere daha yoğunun kanın ulaşması ile birlikte derinin ve dokunun da sıkılaşmasını sağlar.

NE İŞE YARAR?

Lenf Drenaj, özellikle selülit ve bölgesel kilo fazlalıklarına neden olan ödem ve toksinlerin idrar yolu ile vücuttan atılmasını sağlar. Ayrıca dolaşım sistemini düzenler ve böylece hücrelere daha yoğun ve düzenli kan akışını sağlayarak metabolizmanın hızlanmasına ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Lenf Drenaj, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma kürlerinde alınacak sonucun kalite ve kalıcılığını arttırmak için tek başına uygulanabileceği gibi özellikle MR gibi sistemlerle kombine bir şekilde uygulandığında çok daha çok çabuk ve verimli sonuçlar sağlamaktadır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Lenf Drenaj Masajının metabolizmayı hızlandırmaya yönelik etkisi kilo verme sürecine hız kattığı gibi, aynı zamanda son derece keyifli ve dinlendiricidir. Lenf Drenaj Masajı bölgesel zayıflama kürleri haricinde, özellikle menopoz döneminde hormonal değişimlere bağlı olarak vücutta biriken ödeminde atılmasında son derece etkilidir.

LENF DRENAJ UYGULAMASININ FAYDALARI

·         Lenfatik dolaşımı hızlandırır

·         Kan dolaşımı hızlanır

·         Selülite neden olan dokular arası birikmiş yağları lenf sistemine katılarak vücuttan atılır. Bu şekilde selülit azalır.

·         Kavitasyon gibi yağ yakım uygulamalarından sonra parçalanan yağların vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

·         Hücreler daha çok Oksijen gider. Cilt canlanır.

·         Vücutta birikmiş istenmeyen maddelerin vücuttan uzaklaştırılması hızlanır. Detok etkisi sağlar.

·         Masaj etkisi ile vücut rahatlar.