Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının ince uçlu iğneler sayesinde saç derisine enjekte edilmesi tedavisine saç mezoterapisi denir.

Ne İşe Yarar?

Bu yöntem saç köklerini besler, saç dökülmesini durdurur, saç tellerini kalınlaştırır, saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Bu yöntem her yaş ve her cinsten kişiye uygulanabilir. Bu yöntem hücre metabolizmasını hızlandırır, enfeksiyonları yok eder ve saç derisindeki kan dolaşım hızını arttırır, saç foliküllerini de canlandırarak, uzun, güçlü, hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardım eder. Birçok uygulamaya göre daha hızlı bir yöntem olup, hormonal dengeyi düzenleyerek, saç dökülmesine neden olan oluşumları ortadan kaldırır ve yeni saç tellerinin çıkmasını hızlandırır.

Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi  yönteminde oldukça ince iğneler kullanılarak, saç derisinin 2-3 mm altına, vitamin, mineral, antioksidanlar ve dokuyu güçlendirip, bakım yapacak diğer bileşenler etkili olarak enjekte edilir. Bazı insanlar bu yöntemi alternatif tıp olarak görseler de, yapılan araştırmalar sonucunda bilimsel olarak işe yararlılığı kanıtlanmıştır. Bu yöntemin amacı, gerekli besin maddeleri ile saç derisini besleyerek, saç dokusu hücre metabolizmasını hızlandırmaktır.

Saç mezoterapisi, saç dökülme tipine göre saçlı deriye minik enjeksiyonlar şeklinde uygulama yapılır. Uygulama dökülme şiddetine göre 10-15 gün aralıklarla 8-10 seans şeklinde yapılabilir. Uygulamanın yapıldığı gün saçlar yıkanmaz.Saç mezoterapi uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur. Saçların 3. seanstan sonra dökülmesi azalır.

Saç Mezoterapisinin Saça Faydaları
  • Saç dökülmesini önemli oranda azaltır.
  • Saç kılları daha kalın hale gelir.
  • Saçın ömrünü uzatır.
  • Saç folikülleri uyarıldıklarından dolayı, yeni saçlar görülebilecek biçimde saç derisinden çıkar.
  • Saçtaki kepeği yok etmeye yardımcı olur.
  • Saç rengi uzun süre korunur ve saçın beyazlaması ertelenir.