Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe HIFU

HIFU NEDİR?

Ultrasound, en bilinen tanımı ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan bir teknoloji. Şimdi aynı teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyata gerek olmaksızın HIFU ( yüksek fokuslanmış ultrasonografi)  ameliyatsız yüz germe sistemi ile gerdiriliyor. HIFU  yüz germe, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonuna yakın bir şekilde enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözmeyi amaçlayan bir teknolojidir.

NASIL UYGULANIR?

Tüm yüz için 40 dakika süren yuksek fokuslanmis uktrasonografi (HIFU) yüz germe uygulamasının ardından, uygulamanın yapıldığı kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilmektedirler.HIFU yüz germe sisteminde kullanılan ‘Deep see’ adı verilen teknoloji de ‘fokus ultrasound’ ile cildin alt tabakalarında ‘sıcak noktalar’ yaratılıyor. Bu sayede cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kollagen üretimine başlıyor ve ciltte sıkılaşma ve ‘lifting’ etkisi kendini göstermeye başlıyor. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşıyor. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen yüz germe sonucu 2 seneye kadar muhafaza ediliyor

HIFU yüz germe ile 40 dakikalık tek bir uygulama sonunda meydana gelen ‘güzel gergin görünüm, cildin kendi iyileşme sürecini kendisinin yaratması sonunda, cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesi ile meydana geliyor. Tek bir HIFU yüz germe uygulaması ile,  rejenerasyon süreci hemen başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci ortalama 90 gün sonradır.

FDA’ nin (American kalite standartları merkezi) 10 hastadan 9 unda yapılan yüz germe kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit etmiştir. Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır.Boyun gıdı bölgesinde azalma sıkılasma toparlanma, yanak düşüklüklerinde toparlanma, çene kontürünün kaybolduğu durumlarda cene kontürünün düzeltilmesinde etkili olmaktadır.