Nem Aşıları

Cildin nemi yeterli ise stratum corneum tabakası pürüzsüz bir görünüm kazanır ve ışığı yansıtma özelliğine sahiptir. Eğer stratum corneum tabakası kuru, nemsiz ise içindeki hücrelerin düzen yapısı bozulur, ışığı deriden düzgün olmayan açılara yansıtacağından cildimiz daha donuk ve mat bir şekilde gözükebilir. Anlaşılan şu ki parlaklık ışıltılı bir görünüm canlı bir cilt dolgusu için cildin nemi çok önemledir. Bu nemi kaybetmemize sebep olan faktörler güneş, sigara, beslenme şeklimiz, çevre kirliliği, toksinler olabilir. Bu kaybettiğimiz nemi nemlendirici ürünler bakım ürünleriyle kazanmamız mümkün değildir. Çünkü bu ürünler bu nemi kaybetmeden önce etkilidir. Ciltteki bu nemi sağlamak için dermis içerisine dışardan bir ürün vermemiz gerekmektedir. Nem aşıları da işte burada devreye girer .

NEM AŞISI NEDİR?

Nem aşısı 3 vitamin ve minareller ile cildin dış uyarılara karşı savunmasını arttırıyor, cilde nemi geri veriyor, hücre yenilenmesini uyaran bir etki sağlayarak parlak bir görünüm elde ediliyor. Böylece nemli olan cilt ışıltılı bir görünüme kavuşmuş oluyor.
Nem aşısı; cildin ışığı yansıtma kapasitesini artırmak için yapılan çok tercih edilen bir uygulamadır. Cildin kalitesini arttıran ve ışık yansıtıcı özelliği olan aşı, anti-aging bakımlarının istenilen tamamlayıcısıdır. Cildin nemlenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Ciltte sıkılaşma, parlama ve nemlendirme sağlar.
Amacı, cilde, ışığı yansıtma kapasitesini tekrar kazandırmak. Nem aşısının içeriği, hyalüronik asit ile yeniden yapılandırma kompleksinden oluşuyor. Hyalüronik asitin yaşla birlikte vücuttaki üretimi de azalıyor. Böylece yaşlanma belirtileri olan ciltte matlık, kuruluk, cansızlık ve kırışıklıklar ortaya çıkıyor.
Bu yüzden hyalüronik asit dışından verilmesi gerekmektedir. Nem aşısı, hem içeriğindeki hyalüronik asit hem de yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde derinin kalitesini olumlu yönde değiştirir.

NASIL UYGULANIR?

Nem aşısı 21 gün arayla 3 seferde uygulanır. 3. Günden itibaren ciltte ışıldama ve parlama görülmeye başlanır.