OBSERV CİHAZİ (Yüz Cilt analiz cihazi)

Farklı aydınlatma modları sayesinde cildin sahip olduğu farklı cilt durumları ve sorunlarına ait daha keskin, ayrıntılı bir görsel imaj elde edilmesini sağlar.

Cilt dokusu: Keratinizasyon sürecindeki bozulmalar, yapısal bütünlüğün kaybı, enfeksiyonlar, enflamasyonlar ve esneklik kaybı.
Cilt renklenmesi: Pigmentasyon bozuklukları, enflamatuar tepkiler, vasküler anormallikler.
Cilt sekresyonları: Esansiyel yağ asidi eksikliği (FAD), bozulmuş asit dengesi, akne, bakteri.

OBSERV® 520 Işık Modları:

Gün Işığı: Gün ışığı modu hastanızın cildini kontrollü gün ışığı şartları altında gözlemlemenize imkân tanır. Gün ışığı ve diğer cilt analiz modlarında cildin görünümünü karşılaştırır. Cilt sorunları gün ışığında ve diğer ışık modlarında kolayca karşılaştırılabilir.

Gerçek UV: Cilt hücrelerinin ve sekresyonların farklı floresans davranışları sayesinde, görülmesi zor veya benzer şekilde görünen cilt sorunları ayırt edilebilir hale gelir.

Wood’s: Wood modunun spektral kompozisyonu klasik bir Wood ışığını taklit eder. Yoğunluk kadranını kullanarak Wood ışığı spektrumu ayarlanabilir ve ilave bir teşhis boyutu sağlar.

Çapraz-Polarize: Çapraz polarize modda cildin yüzey parlamaları ve ciltte vasküler veya pigmentasyon bozukluklarını açığa çıkaran doğrudan bir görünüm sağlanır.

Paralel-Polarize: Paralel polarize mod, cilt mikro rölyefi, ince çizgiler ve kırışıklık oluşumları gibi cildin yüzey dokularının görünürlüğünü arttırır.

Benzersiz floresan ve polarize ışık aydınlatma teknolojisi sayesinde OBSERV® 520 cilt sorunlarını anında ortaya çıkararak, farkındalık yaratır ve oluşturulacak uygulama programlarına yardımcı olur.