G5 Masajı

G5 masajı özel bir ritmik masaj cihazı kullanılarak yapılır. Hızlı titreşimler yoluyla sızdırmazlık sağlayan cihaz, selülit tedavisinde oldukça etkilidir. Özellikle selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada kullanılan G5 uygulaması, kaslarda biriken laktik asit ve ödemin giderilmesine de yardımcı olur. G5 masajı, kan akışını hızlandırdığı için spazm tedavilerinde de kullanılabilir.

G5 masaj seansları ve uygulama alanları

G5 masajı, vücut özelliklerine bağlı olarak 20-25 dakika süren 10-15 seanstan oluşur. Vücudun her yerine uygulanabilen G5 masajı tüm vücuda uygulanabilir. Bununla birlikte, en etkili sonuçları veren üst bacak, kalça, kalça ve kol bölgeleri daha çok tercih edilmektedir.

G5 masajı, soğuk lipoliz ve lenfatik drenaj gibi bölgesel zayıflama yöntemleri ile birleştirildiğinde bölgesel zayıflamayı destekleme özelliğine sahiptir.

G5 masajı nasıl uygulanır?

G5 masajı, her cilt tipine uygun başlıklardan ritmik titreşimler ve itme kuvveti uygulayan özel olarak tasarlanmış masaj cihazı ile uygulanır. Uygulama alanına titreşim ve itme kuvveti uygulayan G5 cihazı, selülit tedavilerinde yıllarca kullanılan yöntemlerden biridir.

G5 masajında, bitkisel içeriğe sahip aromaterapi yağlarının uygulama alanına uygulanması, tedavinin etkisini önemli ölçüde artırır.